Smartfony posiadają coraz to nowe funkcję, dzieki którym coraz częściej sięgamy po nie w każdej sytuacji. Codzienne korzystanie z telefonów prowadzi do tego, że coraz częsciej potrzebujemy je naładować. Każde takie rozładowanie to obciążenie dla naszej baterii, która z czasem może zwyczajnie się zużyć przez co nie trzyma ona już tak długo jak zawsze. W takich momentach zaczynamy zastanawiać się nad kupnem nowej baterii do telefonu. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze kwestie związane z wyborem i kupnem odpowiedniego akumulatora dla naszego telefonu.

Oryginalna bateria czy zamiennik?

Każda osoba rozpoczynająca swoje poszukiwania powinna zastanowić się nad tą kwestią. Jeżeli tylko mamy taką możliwosć zdecydowanie jeżeli mamy taką możliwość warto wybierać orygiinalne baterie do telefonów. Zamienniki słabej jakości nie są sygnowane żadnym logiem a także nie znajdziemy na nich informacji odnośnie producenta. O tych właśnie bateriach często słyszy się różne historie odnośnie nagłęgo wybuchu czy przegżania się telefonu podczas zwykłego ładowania. Oczywiście nie oznacza to, że nie da się znaleźc dobrych zamienników. Jeżęli decydujemy się na zakup zamiennika powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić kto jest producentem takiej baterii roaz poczytać opinie innych użytkowników na forach, dzięki czemu będziemy mogli zyskać ogólny pogląd. Równie ważnym aspetkem jest to aby nie wybierać najtańszych dostępnych zamienników.

Jak sprawdzić która bateria pasuję do telefonu?

Rynek telefonów komórkowych staje się coraz większy. Każdy model rózni się parametrami od swoich poprzedników. Nie inaczej jest w kwestii baterii do telefonu. Nie każda bateria choć wygladają podobnie pasuje do każego urządznia. Wydaje się to skomplikowane ale tak naprawdę łatwo jest sprawdzić która bateria będzie pasować do naszego telefonu.

Sporo ludzi przy wyborze kieruje się pojemnością baterii. Choć na pierwszy rzut oka może być to logiczny wybór to raczej trudno nam będzie dobrze dopasować akumulator tylko na tej podstawie. Równie mylące możę być porównywanie wymiarów baterii. W przypadku baterii oryginalnych wystarczy zwrócić uwagę na jej model baterii i porównać ją z tą którą posiadamy w telefonie. Jeżeli model baterii jest identyczny z tym, który posiadamy to nie musimy już dalej szukać. Jeżeli chodzi o zamienniki najcześciej producent lub sprzedawca opisuję na swojej stronie do jakich modeli telefonu dana bateria pasuje. Wówczas musimy tylko ustalić jaki model telefonu mamy. Aby to zrobić wystarczy wejść w: Ustawienia > Informację o telefonie > Model
Znalezienie modelu telefonu również może pomóc nam w wyszukaniu baterii ale również zawięzi nam nasze poszukiwania.

Blister czy OEM? Czym się różnią?

Blister to baterie pakowane w pudełko tzw. BOX. Są one znacznie lepiej zabezpieczone.
OEM – baterie pakowane są w folię, są one stosunkowo tańsze ze względu na brak opakowania.

Gdzie kupić baterie do telefonu komórkowego?


Najłatwiej kupić ją u nas :). Nasz sklep internetowy specjalizuje się w akcesoriach gsm do telefonów komórkowych w tym również baterii np. baterie do telefonów samsung. Jeżeli nasz poradnik nie pomógł zawsze jesteśmy chętni do kontaktu. Napisz lub zadzwoń a na pewno pomożemy.baterie do telefonu
Sprawdź >