Kindle Kids Edition - Amazon pokazał czytnik dla najmłodszych.Niespodziewanie firma Amazon zaprezentowała nam nowy czytnik z dumną nazwą Kindle Kids Edition, dedykowany dla najmłodszych użytkowników.

Kindle Kids Edition jest nowym rodzajem czytników z rodziny Amazon skierowany bezpośrednio do najmłodszych. Ciekawostką jest to, ze oprogramowanie urządzenia zostało dostosowane tak, by dodatkowo zachęcać i wspierać dzieci do dalszego czytania. Softwear został tak zaprojektowany aby użytkownik osiągał pewne cele w trakcie czytania książki, takie jak rosnąca liczba poznanych słów czy liczba stron jakie zostały przeczytane. Za każdy cel otrzymujemy odznakę, którą można się pochwalić. Dodatkową funkcja Kindle jest wbudowany słownik oraz wiele innych narzędzi ułatwiających czytanie. Ciekawym udogodnieniem jest możliwość wyszukiwania znaczeń słów na Wikipedii. Funkcja ta została odpowiednia dopasowana dla dzieci, dzięki czemu niechciane treści zostały okrojone.

Cena Kindle Kids Edition wynosi 109,99 USD czyli około 440 zł. Wydaje się to być sporym wydatkiem zważywszy na to, że taniej znaleźć można inne produkty firmy Amazon, jak chociażby Kindle Paperwhite.
Kindle Kids Edition - Czytnik Amazon

Kindle Kids Edition – Dużo korzyści


Wraz z zakupionym czytnikiem Kindle otrzymujemy roczny dostęp do subskrypcji Amazon FreeTime Unlimited. Jest to dostęp do specjalnej bazy firmy Amazon, w której znajdziemy ponad tysiąc tytułów tylko dla najmłodszych. Z czasem dodane maja zostać także audiobooki. Do każdego czytnika otrzymujemy dedykowane etui do Kindle. Dodatkowym atutem jest 2-letnia gwarancja na czytnik w przypadku jego uszkodzenia.

Trzeba przyznać, że firma Amazon zaproponowała nam nie lada gratkę. Mimo, że cena urządzenia jest dość spora, to pakiet korzyści jakie otrzymujemy w zamian jest pokaźny.

Sądzicie, że warto skusić się na taki zakup dla dziecka?