Tablet to bardzo przydatne i praktyczne urządzenie, które wykorzystywane jest przez bardzo wiele osób zarówno do pracy, jak i w celach rozrywkowych. To bardzo poręczne urządzenie, znacznie mniejsze od laptopa, więc wygodniejsze w użytkowaniu np. podczas podróży; a jednocześnie większe od smartfona, dlatego zapewniające lepszą jakość pracy czy przeglądania internetu. Tablet można zabrać ze sobą niemal wszędzie, a zmieści się do przeciętnej torebki. Z uwagi na fakt, że jest to urządzenie, z którym bardzo często przemieszczamy się i podróżujemy, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Poznaj różne rodzaje etui na tablety.

Dlaczego powinieneś wyposażyć swój tablet w etui?

Odpowiednio dopasowane etui zapewnia solidne zabezpieczenie tabletu, chroniąc go nie tylko przed zabrudzeniami, ale i różnego rodzaju zarysowaniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej, nowoczesne futerały zapewniają nieograniczony dostęp do tabletu, a nawet poprawiają komfort jego obsługi. Niektóre etui są wykonane z materiału przeciwdziałającego wyślizgnięciu się tabletu z dłoni. Dostępne są również etui z funkcją stojaka, etui z klawiaturą, a nawet specjalne pokrowce zabezpieczające przed deszczem. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów pokrowców, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Różne rodzaje etui na tablety

Jak już zostało wspomniane, obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów etui na tablety. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • etui książkowe
  • etui o wzmocnionej ochronie
  • etui z klawiaturą
  • etui wysuwane
  • etui z funkcją stojaka
  • etui silikonowe.

Pokrowce mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybierane są etui ze skóry ekologicznej lub naturalnej, neoprenu, poliestru, gumy, a nawet filcu. Oczywiście każdy z tych rodzajów cechuje się nieco innymi właściwościami, więc warto dobierać je przede wszystkim z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

Etui na tablet można wybrać w wersji uniwersalnej lub przeznaczonej do konkretnych typów urządzeń, np. iPad czy poszczególnych modeli tabletów marki Samsung.