Współczesne smartfony to urządzenia wielofunkcyjne, ale jednocześnie dość delikatne. Korzystamy z nich niemal przez cały czas, dlatego wymagają odpowiedniej ochrony. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie wartościowego sprzętu jest dobór odpowiedniego etui na telefon. Poznaj najważniejsze rodzaje dostępnych obecnie na rynku etui na telefony.

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje etui na telefon?

  • Kabury – najczęściej są to pokrowce wykonane z grubego materiału, głównie ze skóry. Są w stanie zabezpieczyć smartfon nawet przed poważnymi wypadkami. Wyposażone są w specjalny uchwyt do mocowania przy pasku lub spodniach. Większość modeli kabur ma specjalne otwory umożliwiające dostęp do najważniejszych przycisków w telefonie. Kabury najchętniej wybierane są przez pracowników fizycznych, kierowców zawodowych oraz osoby ceniące sobie bezpieczeństwo swojego telefonu w każdych okolicznościach.
  • Wysuwane pokrowce i tzw. kieszonki – zapewniają ochronę smartfona przed zarysowaniami i częstymi uszkodzeniami mechanicznymi, jednak nieco gorzej chronią je przed upadkiem. Zapewniają dość ograniczony dostęp do telefonu, ponieważ w przypadku chęci skorzystania z niego, trzeba najpierw wyciągnąć telefon z etui. Niemniej jednak cechują się bardzo eleganckim designem. Sprawdzą się w przypadku posiadaczy smartfonów o większych gabarytach i osób ceniących sobie niebanalny wygląd pokrowców na telefon.
  • Futerały z klapką – są to etui, których cechą charakterystyczną jest klapka zasłaniająca ekran. Ten rodzaj etui powinien być idealnie dopasowany do rozmiaru i modelu posiadanego smartfona. Zapewnia średnią odporność na uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo należy uważać, aby między wyświetlacz a klapkę nie przedostały się żadne zanieczyszczenia (np. piasek), które mogłyby uszkodzić delikatny ekran. Aby uchronić się przed tego rodzaju zarysowaniami, warto dodatkowo zabezpieczyć ekran smartfona szkłem hartowanym lub przynajmniej folią. Jest to jednak zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie niebanalną stylistykę etui.
  • Etui silikonowe – zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia. Są dostępne w stosunkowo niskich cenach, dlatego też obecnie jest to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Niestety silikon wraz z upływem czasu traci swoją wytrzymałość, właściwości ochronne i estetykę.