Podczas jazdy samochodem nie powinniśmy korzystać z telefonu, ale jest wiele sytuacji, kiedy jego użycie jest całkowicie uzasadnione. Przede wszystkim smartfon pozwala nam korzystać z szeregu różnorodnych aplikacji, które ułatwiają podróż, w tym przede wszystkim GPS. Aby korzystanie z nawigacji było wygodne i bezpieczne, należy zaopatrzyć się w solidny uchwyt na telefon do samochodu.

Chociaż uchwyt na telefon do samochodu to rodzaj dodatkowego akcesorium, to jednak jego wybór do najłatwiejszych nie należy. Na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszy uchwyt samochodowy?

Jak wybrać najlepszy uchwyt na telefon do samochodu?

Dobór uchwytu w dużej mierze zależy od tego, jakiego telefonu (lub telefonów) używamy. Jeśli podczas jazdy samochodem korzystamy wyłącznie z jednej marki telefonu, warto wybrać uchwyt, który będzie do niej idealnie dopasowany, czyli np. uchwyt samochodowy LG G3. Zdarza się jednak, że kierowca korzysta z wielu urządzeń elektronicznych. Wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem będzie uchwyt uniwersalny, który umożliwia korzystanie z różnych telefonów czy sprzętów mobilnych.

Bardzo ważną kwestią jest również jakość wykonania uchwytu. Im lepsza jakość tego gadżetu, tym dłuższa trwałość. Szczególnie ważne jest mocowanie, które powinno być solidne, a jednocześnie umożliwiać łatwą zmianę pozycji.

Gdzie umieścić uchwyt na telefon w samochodzie?

Ciekawym przykładem uchwytu jest przyssawka na szybę. Należy jednak wybrać solidną przyssawkę, która zapewnia mocne mocowanie do szyby, aby urządzenie nie odpadło podczas ostrego hamowania. Podczas mocowania należy umieścić telefon w takim miejscu, by nie zasłaniał on widoczności.

Innym miejscem do przymocowania uchwytu jest kratka nawiewu. Umieszczenie uchwytu na telefon w tym miejscu nie ogranicza widoczności, ale kierowca zmuszony jest do odrywania wzroku od jezdni, aby spojrzeć na wizualne wskazówki na telefonie. Co więcej, trzeba wówczas uważać, aby przymocowany uchwyt nie uszkodził kratki nawiewu.

Innym rozwiązaniem jest umiejscowienie uchwytu na desce rozdzielczej. Trzeba jednak sprawdzić przed zakupem, czy plastikowa powierzchnia deski będzie dobrze współgrać z mocowaniem uchwytu.