Choć na pierwszy rzut oka nasz Kindle wydaje sie urządzeniem odpornym i wytrzymałym, to codzienne użytkowanie może narazić go na różne niebezpieczeństwa. Dlatego dla osób posiadających swój wymarzony czytnik radzimy aby zabezpieczyli go porzadnym etui do Kindle Paperwhite 4. Zwiekszy ono bowiem nie tylko poziom bezpieczeństwa ale i ułatwi Ci codzienne korzystanie z urządzenia. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele pokrowców, dzieki czemu nasz wybór nie musi w cale ograniczać się do wyboru futerału bezpośrednio od Amazona.  W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jakie etui do Kindle Paperwhite 4 warto wybrać?

Czy warto kupić pokrowiec do Kindle Paperwhite 4?


Wybór odpowiedniego pokrowca do Kindla może nie raz uchronic Twoje urządzenie przed uszkodzeniem. Odpowiednio dopasowne etui doskonale przylega do urządzenia, co daje pewność, że nie wypadnie on nagle z niego. Dodatkowo nie musimy się martwić, że porysuje się on jeżeli wrzucimy go do torby czy plecaka. Poszukując odpowiedniej ochrony należy jednocześnie zwrócić uwagę na to, by futerał nie przeszkadzał poczas korzystania. Dlatego warto wybrać taki typ obudowy, który będzie dyskretnie chronił urządzenie. Jednym z niezaprzeczalnych atutów dobrego etui do Kindle jest komfort użytkowania. Antypośligowy materiał z którego wykonane jest większość pokrowców polepsza chwyt. Warto również zwrócić uwage na to, że takie etui wydłuża również czas pracy urządzenia. Wszystko dzięki funkcje sleep/wake, która automatycznie wybudza i usypia ekran czytnika przez co bateria wytrzymuje dłużej. Niektóre z nich posiadają również pasek na dłoń, który polepsza chwyt.

pokrowiec kindle paperwhite 4

Jakie etui na Kindle Paperwhite 4 kupić ?


Na co zwrócić uwage przy wyborze? Obecnie czytniki e-booków stają się coraz bardziej popularnymi urządzeniami, które częściowo wypierają stare dobre papierowe książki. Przekłada się to również na coraz to większy wybór akcesoriów do czytników. Przede wszystkim etui do Kindle wykonane są zazwyczaj z dwóch rodzajów materiału: poliwęglanu oraz skóry ekologicznej a także mikrofibry, która dba o to by urządzenie, które tam włożymy było chronione przed zarysowaniami.

Etui wykonane z poliwęglanu odznaczają się niezwykłą lekkościa oraz świetnym dopasowaniem do urządenia. Jednoczesnie jest ona niezwykle twarda i wytrzymała, dzięki czemu w momencie upadku doskonale rozprasza siłę uderzenia, chroniąc czytnik przed zniszczeniem. Dlatego warto przy wyborze odpowiedniego etui, zwrócić uwage na to czy zawiera on elementy wykonane z tego materiału. Równie ważną funkcją na jaką należy zwrócić uwagę jest funkcja Sleep/Wake. Polega ona na automatycznym usypianiu czytnika z chwilą zamknięcia klapki. Jest to nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie z uwagi na to, że nie musimy wiecznie wciskać przycisku uspiania po skończonym czytaniu, ale także wydłuża czas pracy urządzenia. Kolejnym ważnym aspektem na który warto zwrócić uwage to wnętrze etui do Kindle.

Warto sprawdzić czy przednia okładka od wewnętrznej strony wykonana została z mikrofibry lub innego miękkiego materiału. Zapobiegnie to rysowaniem się ekranu po każdym zamknięciu klapki. Kolejnym ważną cechą jest sprawdzenie czy futerał posiada odpowiednie wycięcia na sloty czy port ładowania. Zapewni to komfort podczas codziennego użytku jednoczesnie chroniąc urządzenie.


 

Etui na Kindle Paperwhite 4
Sprawdź >