Tablet to bardzo przydatne urządzenie, które pozwala nam w łatwy sposób przeglądać internet, czytać, pisać i oglądać filmy zarówno w podróży, jak i w domu. Cechuje się mniejszymi rozmiarami niż laptop, a jednocześnie jest nieco większy niż smartfon, dzięki czemu zapewnia wygodę użytkowania i dużą mobilność. Za sprawą swoich rozmiarów można go zmieścić nawet w kobiecej torebce. Powszechność zastosowania tabletu sprawia, że wymaga on również stosownej ochrony.

Tablet należy odpowiednio zabezpieczyć nie tylko przed zabrudzeniami, ale również uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo wiele pokrowców może też zwiększać komfort użytkowania tabletu. W tym artykule dokonamy przeglądu kilku rozwiązań z zakresu akcesoriów ochronnych na tablety.

Etui na tablet. Przegląd najciekawszych rozwiązań

  • Silikonowe etui na tablet. Występuje w formie cienkiej nakładki, która chroni boki i tył urządzenia. Wykonane jest z giętkiego i lekkiego silikonu, który idealnie przylega do tabletu. Zapewnia ochronę przede wszystkim przed zabrudzeniami i zarysowaniami oraz amortyzuje urządzenie przy upadkach. Etui silikonowe można wybrać odpowiednio do modelu posiadanego tabletu.
  • Etui wsuwane. To pokrowiec w formie prostej kieszeni na tablet. Zapewnia mu ochronę tylko wtedy, gdy nie jest używany. Stosując etui wsuwane, warto zastosować dodatkową ochronę. Wykonane jest z cienkiej warstwy materiału, który ściśle przylega do urządzenia, zapewniając ochronę przed kurzem i zarysowaniami.
  • Etui książkowe. Wyglądem przypomina okładkę książki. Zapewnia ochronę zarówno podczas użytkowania, jak i podczas transportu.
  • Etui w formie podpórki na tablet. Przypomina nieco okładkę książki, jednak jest wyposażone również w praktyczny stojak na tablet. Dzięki temu zapewnia wygodę oglądania filmów czy prowadzenia rozmów wideo. Wymaga odpowiedniego dopasowania do tabletu, aby urządzenie było w nim stabilne przy każdym rozłożeniu podpórki.
  • Etui z klawiaturą. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często korzystają z tabletu, a jednocześnie chciałyby skorzystać z wygody, jaką daje klawiatura podczas pisania. Wbudowana klawiatura może być połączona z tabletem przy pomocy kabla mikro USB lub Bluetootha (istnieją też inne formy połączenia).