Etui na telefon to jeden z najpopularniejszych gadżetów, w jaki zaopatrują się posiadacze wartościowych smartfonów. Często określane są mianem pokrowców, futerałów, kabur itd., ale bez względu na nazwę ich prymarnym zadaniem jest ochrona naszego cennego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna funkcja, jaką ma do spełnienia etui na telefon.

Główne funkcje etui na telefon

  • Jak już zostało wspomniane, etui na telefon spełnia przede wszystkim funkcje ochronne. Ma zabezpieczać nasz smartfon nie tylko przed drobnymi zadrapaniami, do których może dojść nawet podczas przechowywania telefonu w kieszeni czy torebce, ale również poważniejszymi uderzeniami, do jakich może dojść w wyniku upadku telefonu z niewielkiej wysokości. Przykładowo, gdy telefon wpadnie nam z biurka, większość solidnych pokrowców jest w stanie zabezpieczyć go przed poważniejszymi uszkodzeniami.
  • Nie mniej istotne są względy estetyczne. I wbrew pozorom nie tylko kobiety dążą do tego, aby ich telefony wyglądały modnie i stylowo. W ten sposób wyróżnić z tłumu swój telefon, który nabierze indywidualnego charakteru. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnorodnych wzorów i kolorów etui, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie idealny pokrowiec dla siebie.
  • Należy również wspomnieć o kwestiach praktycznych. Pamiętajmy o tym, że etui na telefon bardzo często ułatwia nam korzystanie z naszego urządzenia mobilnego. Przykładowo, wiele modeli pokrowców wyposażonych jest w system, który pozwala używać ich jako podstawek do smartfonów. Co więcej, coraz częściej możemy spotkać się również z etui wyposażonych dodatkowo w lusterka, czy nawet niewielkie portfele do przechowywania kart płatniczych oraz niewielkich sum pieniędzy. Etui przeznaczone dla sportowców pozwalają na swobodne uprawianie sportu bez konieczności rezygnowania z zabrania ze sobą telefonu na trening. Dobierając odpowiedni pokrowiec, warto jednak zastanowić się, jakie są najbardziej niebezpieczne dla naszego smartfona sytuacje, w których go wykorzystujemy. Pod tym względem warto wybierać grubość i solidność wykonania etui.