Do niedawna ładowanie smartfona polegało wyłącznie na podpięciu telefonu do ładowarki przewodowej wpiętej do gniazdka, która uzupełnia energię akumulatora. Obecnie mamy możliwość skorzystania z bezprzewodowego ładowania sprzętu. Jak to działa? I czy rzeczywiście ładowanie bezprzewodowe jest skuteczne?

Działanie ładowarki bezprzewodowej

Ładowarka bezprzewodowa określana jest również jako ładowarka indukcyjna, ponieważ jej działanie jest możliwe za sprawą procesów indukcji. Cewka umieszczona w ładowarce generuje pole magnetyczne, które przechwytywane jest przez cewkę znajdującą się w telefonie. W ten sposób ładowarka ładuje telefon (lub inne urządzenie) bez konieczności stosowania kabli i gniazda prądowego. Telefon wystarczy położyć na ładowarce, która automatycznie rozpozna urządzenie i zacznie je ładować. Warto przy tym dodać, że urządzenie przenośne musi być przystosowane do ładowania bezprzewodowego lub wyposażone w specjalny futerał.

Jaką ładowarkę kupić?

Warto kupić ładowarkę bezprzewodową producenta, od którego mamy telefon. Dzięki temu będziemy mieć pewność idealnego dopasowania urządzeń oraz bezpiecznego i szybkiego ładowania. Niemniej na rynku dostępne są również uniwersalne ładowarki działające w standardzie Qi.

Zanim zdecydujesz się na ładowanie bezprzewodowe przenośnego sprzętu, musisz ustalić, czy jest do tego przystosowany. Trzeba sprawdzić również, jaki standard obsługuje. Informacje na ten temat zwykle podane są w specyfikacji technicznej urządzenia.

Gdzie kupić ładowarkę bezprzewodową?

Obecnie ładowarki bezprzewodowe to ogólnie dostępny produkt na rynku. Bez problemu można je kupić w stacjonarnych sklepach GSM, a także sklepach internetowych z asortymentem tego rodzaju, np. w absorb.pl. W ofercie sklepu ABSORB znajdują się ładowarki bezprzewodowe takie jak m.in. X-Doria, Nillkin, Rock. Zamówienia są realizowane w najszybciej jak to możliwe, dlatego zamówiony produkt może trafić do ciebie nawet w ciągu jednego dnia! A oprócz ładowarek bezprzewodowych zapewniane są również inne akcesoria do telefonów i innych urządzeń mobilnych, w tym m.in. etui, szkła hartowane, zestawy słuchawkowe, kable USB, uchwyty samochodowe itd.