Bez ładowarki nie moglibyśmy korzystać na co dzień z urządzeń mobilnych. Im częściej używamy telefonów komórkowych, tym szybciej wyczerpują się w nich akumulatory, które następnie należy naładować. Większość nowych modeli smartfonów dostarczana jest w pakiecie z ładowarką. Niemniej po pewnym czasie może ona ulec awarii lub zużyciu, co wiąże się z koniecznością wymiany na nową. W tym artykule podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę, kupując zamienną lub dodatkową ładowarkę sieciową do telefonu.

Ładowarka do telefony - jak wybrać i gdzie kupić?

Przede wszystkim zaleca się, aby zawsze wybierać ładowarkę zgodną z modelem telefonu. Powinna być dedykowana określonemu modelowi komórki. A podczas zakupów o pomyłkę nietrudno, gdyż firmy oferują różne ładowarki. Nawet w obrębie jednego producenta może pojawić się kilka typów, różniących się między sobą np. rodzajem wtyczek.

Ładowarki do telefonów można kupić w stacjonarnym sklepie GSM lub w sklepie internetowym z takim asortymentem, np. w absorb.pl. I chociaż są one dostępne również na wielu aukcjach internetowych, zaleca się, aby zawsze dokonywać zakupów u sprawdzonych sprzedawców, którzy dają nam gwarancję na zakupiony produkt.

Najważniejsze parametry ładowarek do telefonu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zgodność ładowarki z akumulatorem w naszym telefonie. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zakupiony produkt będzie działał poprawnie, a jednocześnie nie przyczyni się do wystąpienia żadnych awarii, które mogłyby objąć nie tylko ładowarkę, ale również telefon. Warto też zwrócić uwagę na czas ładowania baterii, rodzaj sterowania oraz funkcje dodatkowe.

Czas ładowania wpływa na to, jak szybko nasz akumulator będzie ponownie gotowy do pracy po naładowaniu. Informacje na ten temat zwykle podawane są przez producenta. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie ładowarki zapewniające bardzo krótki czas ładowania („quick charger”), które są w stanie zasilić nasz telefon nawet w godzinę. W takim przypadku warto sprawdzić, czy ładowarka wyposażona została w specjalny mechanizm odłączający baterię od zasilania po pełnym naładowaniu.