Smartfony to urządzenia wszechstronne i zapewniające maksymalną łatwość użytkowania. Niestety ich zewnętrzna obudowa w większości przypadków jest dość delikatna. Bardzo łatwo je uszkodzić podczas przypadkowego upadku, uderzenia ciężkim przedmiotem, a nawet w torebce lub kieszeni z kluczami może dojść do sporych zarysowań powierzchni. Pod wpływem tego rodzaju uszkodzeń telefon nie tylko traci na wartości, ale często utrudnione, a nawet uniemożliwione jest dalsze korzystanie z niego.

Aby skutecznie zabezpieczyć swój sprzęt, warto zastosować nie tylko szkło hartowane, ale również odpowiednie etui na telefon. Etui to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie smartfona, ale również możliwość przypięcia go np. do paska oraz nadanie mu atrakcyjnego wyglądu.

Jak wybrać odpowiednie etui na telefon?

Na rynku znajdziemy etui w rozmiarach uniwersalnych, ale bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór pokrowca przeznaczonego do konkretnego modelu telefonu. Wówczas pasuje ono idealnie do urządzenia, ma odpowiednio wycięte otwory, umożliwiające łatwe korzystanie ze wszystkich funkcji.

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli etui, od prostych, uniwersalnych, po ręcznie wykonywane, bogato zdobione itd. Podczas zakupu warto jednak pamiętać o tym, że pokrowiec przede wszystkim ma spełniać funkcje zabezpieczające, więc w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na specyfikę użytkowania.

Często spotykaną formą etui na telefon są pokrowce w stylu wsuwki lub zamykanych kieszeni. Chronią one telefon przed uszkodzeniami, ale tylko wtedy, gdy znajduje się on w środku. Dodatkowym mankamentem jest stosunkowo ograniczony dostęp do smartfonu. Największą popularnością cieszą się etui w formie kabury. Są to pokrowce z wyciętymi otworami, dzięki czemu użytkownik może swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji telefonu.

Posiadacze nowoczesnych smartfonów powinni zwrócić uwagę na futerały wyposażone w specjalną klapkę, która doskonale chroni wyświetlacz. Ten rodzaj etui zabezpiecza sprzęt w przypadku upadku i przeciwdziała powstawaniu zarysowań na obudowie i ekranie telefonu. Z kolei sportowcy docenią specjalny typu etui wyposażony w dodatkowy pas, np. w formie opaski na ramię.