Wybór odpowiedniego uchwytu do samochodu to nie tylko świetne zabepieczenie podczas podróży, ale i niezwykły komfort użytkowania. Użytkownicy, którzy raz skorzystal i z uchwytu nie wyobrażają sobie bez nich życia. Ułatwia on korzystanie z takich udogodnień jak nawigacja, jednoczesnie dbając o to by nie rozpraszać kierowcy w trakcie podróży. Pozostaje pytanie jaki wybrać uchwyt do telefonu?

Uchwyt do telefonu – poręczne akcesorium

Telefony towarzyszą nam już niemal wszędzie. Coraz częściej także ułatwiają nam codzienne życie. Nie tylko dbają one o bezpieczeństwo naszych urządzeń i ale i poprawiają wygodę użytkowania. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się przeróżne uchwyty, które pozwalają na dopasowanie ich do naszego trybu życia i wymagań.


Uchwyt samochodowy – wygodne nawigowanie

Zgodnie z obowiązującym prawem korzystanie z telefonu w trakcie jazdy ze względów bezpieczeństwa jest zabronione. Odwraca to naszą uwagę, co może spowodować nieszczęśliwy wypadek. Dlatego aby móc korzystać z przydatnych funkcji telefonu takich jak GPS warto zainwestować w porządnych uchwyt samochodowy.

Różnorodność na rynku uchwytów do auta umożliwia dobranie idealnego akecosrium, które spełni wszystkie nasze potrzeby. W zależności od naszego widzi mi się możemy wybrać takie uchwyty, które będą najbardziej dopasowane i nie będą nas niepotrzebnie rozpraszały w trakcie jazdy. Dlatego też jedną z parametrów jaką musimy wybrać przed wyborem odpowiedniego uchwytu jest jego umiejscowienie w samochodzie. Do wyboru mamy :

W trakcie wyboru warto dobrać taki uchwyt do samochodu aby był on jak najbardziej wygodny dla nas i nie rozpraszał nas niepotrzebnie w trakcie jazdy. Większość uchwytów posiada szeroki zakres regulacji, dzięki czemu możemy dowolnie dopasowywać kąty ustawienia telefonu. Większość uchwytów posiada dość szeroki zakres dopasowania, co czyni je dość uniwersalnymi. W przypadku uchwytów na kratkę wentylacyjną warto dodatkowo sprawdzić rodzaj naszej kratki w samochodzie, ponieważ niektóre modele samochodów nie będą kompatybilne i jego montaż może nie być możliwy.

Poniżej przedstawiamy listę najpopulraniejszych uchwtów samochodowych:

  • Rock Ball Joint – to uchwyt na kratkę wentylacyjną z grawitacyjnym systemem montażowym. Dzięki temu uchwyt pod wpływem samego ciężaru telefonu automatycznie zamyka ramiona wokół telefonu. Takie rozwiazanie ułatwia w znacznym stopniu korzystanie z uchwytu a do jego korzytania wystarczy nam jedna ręka. Montaż do kratki wentylacyjnej jest równie prosty. Specjalne silikonowe nakładki ograniczają przemieszczanie się uchwytu nawet na najbardziej wyboistych drogach. Kulkowa głowica pozwala na dowolne dostosowanie kąta telefonu.

  • Samsung Vehicle Dock – Uchwty montowany na szybę lub deskę rozdzielczą samochodu. Duża zaletą tego uchwytu jest jego jakość wykonania. Ramiona uchwytu wyposażone są w nakładki, które chronią telefon przed wszelkimi zarysowaniami. Aby "uwolnić" telefon z uchwytu, wystarczy nacisnąć przycisk, który znajduje się z tyłu uchwytu. Sam montaż jest niezwykle prosty, dzieki wbudowanej przyssawce. Uchwyt samochodowy posiada specjalne wycięcie u dołu telefonu, dzieki czemu mamy możliwość swobodnego ładowania urządzenia podczas jazdy.
  • Uchwyt Baseus Intelligent – w pełni zautomatyzowany uchwyt samochodowy wyposażony w funkcję ładowania bezprzewodowego. Posiada on specjalny czujnik, który wykrywa bliskość telefonu i samoczynnie zaciska ramiona wokół telefonu. Specjany dotykowy przycisk umożliwia jego bezproblemowe wyjęcie w każdej chwili. Wbudowana funkcja ładowania bezprzewodowe pozwala na jednoczesne ładowanie telefonu z chwilą jego włożenia w uchwyt. Montowany jest on do kopitu.

Jaki uchwyt rowerowy?

Coraz popularniejsze w ostatnim czasie stają się przejażdzki rowerowe. Niezaleznie czy jeździsz na dalekie przejażdzki czy tylko w okolice swojego zamieszkania z pewnością docenisz uchwyt rowerowy. Pozwoli on umieszczenie telefonu na kierownicy, dzięki czemu będziesz miał stały dostęp do map czy do aplikacji typu endomondo. Uchwyty zazwyczaj wykonane są ze trwałych i mocnych materiałów, które jednocześnie nie zwięszają znacznie wagi Twojego roweru. Najczęściej wykonywane są one z włókna szklanego.


Ring na telefon – Czyli uchwyt na palec

Coraz popularniejsy staje się także uchwyt na palec (ring na telefon). Nie tylko zwiększa on zakres naszej przestrzeni roboczej na telefonie ale i pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo, ograniczając wyślizgnięcie się telefonu z dłoni. Dodatkowo po założeniu takiego ringa telefon można postawić w pozycji poziomej, przez co w wygodny sposób możemy oglądać filmy.