Redmi 8 to nowy smartfon stworzony przez firmę Xiaomi. Telefon nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery na świecie, jednak pojawił się on na stronie chińskiego operatora, na której poznaliśmy zarówno cenę jak i specyfikację telefonu.

W oczekiwaniu na nową premierę Redmi 8, dzięki stronie operatora China Telecom mogliśmy poznać zarówno specyfikację techniczną telefonu, jak również przybliżoną cenę. Tak czy inaczej telefon Redmi 8 będzie posiadał ekran o szerokości 6,21" w rozdzielczości 720p. Korpus telefonu będzie wykonany w całości z plastiku, co zapewne wpływa na jego cenę. Producent ma zamiar wypuścic telefon w czterech wariantach kolorystycznych: czarny, zielony, czerwony i niebieski.

Prawodopodobnie obsługiwanym procesorem będzie Snapdragon 439. Dodatkowo 4GB pamięci RAM i 64 GB pamięcie wewnętrznej pozwolą nam na płynne korzystanie z urządzenia. Dodatkowo w stosunku do swojego poprzednika zostanie ulepszony aparat. Główny aparat będzie posiadał 12 MP oraz 2 MP czujnika głębokości. Przedni aparat do selfie będzie posiadał 8 MP. Zaskoczeniem jest dość duża i pojemna bateria o wartości 5000 mAh. Do ładowania telefonu wykorzystano port USB-C. Dodatkowym atutem jest pozostawienie wejścia dla słuchawek mini Jack 3,5 mm.

Xiaomi Redmi 8 specyfikacja i cena - źródło China Telcom
Xiaomi Redmi 8 ma kosztować około 1599 juanów czyli około 900 zł. Na chwilę obecną nie jest to jego ostateczna cena. Oczywiście dostępne będą również nieco słabsze wersję, których cena będzie analogicznie niższa.

 

Etui na telefon
Sprawdź >